SCREEN

O obci

* Obec Sedliacka Dubová leží na severe Žilinského kraja, neďaleko Oravského hradu. Jej chotár sa rozprestiera v prekrásnom kúte Slovenska, ktorým je Orava.
Prvá písomná zmienka o obci je zachovaná z roku 1397.

Orava na Slovensku

* V súčasnosti tu žije približne 500 obyvateľov. Infraštruktúra obce je vybudovaná na veľmi dobrej úrovni. Popri všetkych civilizáciou vyvinutých sieťach, je už niekoľko rokov Sedliacka Dubová zásobovaná energiou zemného plynu a káblová TV poskytuje obyvateľom, okrem Slovenských, rovnako výber zo spektra zahrani?ných TV kanálov.

* Obec je pokrytá signálom slovenských mobilných telefónnych sietí. Pohodlne sa k nám dostanete autom - Sedliacka Dubová sa nachádza na významnom cestnom ťahu: Žilina - Dolný Kubín - Trstená - Krakow. Rovnako dobre sa k nám dá pricestovať železnicou, trasa: Kaľovany - Trstená a späť.

* Obyvatelia sa popri pracovných povinostiach venujú najmä poľno-hospodárskej činnosti, odporúčame do pozornosti pre záujemcov o AGROTURISTIKU . V obci pôsobí poľnohospodárske družstvo , urbárske (lesné) spoločenstvo, športový klub, požiarny zbor, klub dôchodcov a SČK. Nachádzajú sa tu pohostinstvo, reštaurácia a sieť obchodov- potraviny, drogéria, textil, papierníctvo a záhradkárske potreby.

* V Sedliackej Dubovej je možné získať ubytovanie v dvoch penziónoch a v novovybudovanej ubytovni, v obecnom byte, resp. v budove farského úradu. Veľký priestor na športové vyžitie pokytuje lyžiarsky vlek, hokejové, tenisové a futbalové ihrisko s novými šatňami. V prípade nepriaznivého počasia sa dajú na športovanie využiť priestory kultúrneho domu na stolný tenis,šachy či "duchovne" sa nasýtiť v knižnici. Obec je stvorená na vychadzkové trasy najmä v zime, kedy sa napr. usporiadavajú lyžiarske prechody Dubovským chotárom.

* Z kultúrnych pamiatok sa z obdobia baroka zachoval kamenný
kostol, ktorý sa týči nad dedinou a druhý kostol ktorý je priamo v obci - v súčasnosti sa v ňom pravidelne slúžia sväté omše.

* Pre záujemcov o podnikateľskú činnosť môže obec poskytnúť veľa voľných priestorov a tiež je možnosť sa u nás natrvalo usadiť. Obec má vlastnú obecnú bytovku s 8 bytmi.

Nachádzate sa tu: Home Súčasnosť a dejiny našej obce